Ο Διευθυντής του Σχολείου, οι μαθητές της ΣΤ' τάξης και οι εκπαιδευτικοί σας ευχαριστούν για τη συμμετοχή σας στο Χριστουγεννιάτικο Παζάρι που διοργανώθηκε στο σχολείο μας στις 16-17 Δεκεμβρίου 2021.

Με τη δική σας συμμετοχή κατορθώσαμε να συγκεντρώσουμε το ποσό των 261,50€ τα οποία διατέθηκαν ισόποσα σε πέντε φορείς.

Κατανοώντας τις ανάγκες της τοπικής κοινωνίας, οι μαθητές πρότειναν τα χρήματα να διατεθούν κατά προτεραιότητα:

1. Στον Ι.Ν. Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού Αιγάλεω για " Το τραπέζι της Αγάπης" και
  2. Στον Φιλοζωικό Σύλλογο Αιγάλεω "Οι Άγγελοι των δρόμων".

Ακολούθως, κατόπιν ηλεκτρονικής ψηφοφορίας, οι μαθητές αποφάσισαν τα χρήματα να διατεθούν:

1. Στη δομή Αποϊδρυματοποίησης Δραπετσώνας
  2. Στον Σύλλογο Γονέων Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια "Φλόγα" και
  3. Στον Σύλλογο Φίλων Παιδιών με Καρκίνο "Ελπίδα".

Σας ευχαριστούμε που στέκεστε πλάι μας στο όραμά μας για τη δημιουργία μιας ανοιχτής σχολικής κοινότητας, όπου οι μαθητές θα γεύονται τη χαρά του εθελοντισμού και το σχολείο θα βρίσκεται κοντά στις ανάγκες των ευπαθών ομάδων της κοινωνίας μας.

Πολλές ευχές για καλή χρονιά, υγεία, αισιοδοξία και πρόοδο!

Πατήστε στις φωτογραφίες για να τις δείτε σε μεγαλύτερο μέγεθος: