Ο Διευθυντής του Σχολείου, οι μαθητές των τάξεων Γ’1, Στ’1 και Στ’2 και οι εκπαιδευτικοί σάς ευχαριστούν για τη συμμετοχή σας στο Χριστουγεννιάτικο Παζάρι που διοργανώθηκε στο σχολείο μας στις 16 Δεκεμβρίου 2022.

Με τη δική σας συμμετοχή κατορθώσαμε να συγκεντρώσουμε το ποσό των 210€ τα οποία διατέθηκαν ισόποσα σε τρεις φορείς.

Κατανοώντας τις ανάγκες της τοπικής κοινωνίας, οι μαθητές πρότειναν τα χρήματα να διατεθούν κατά προτεραιότητα:

1. Στον Ι.Ν. Υψώσεως του Τιμίου Σταυρού Αιγάλεω για " Το τραπέζι της Αγάπης" και

2. Στον Φιλοζωικό Σύλλογο Αιγάλεω "Οι Άγγελοι των δρόμων".

Ακολούθως, κατόπιν ψηφοφορίας, οι μαθητές αποφάσισαν τα χρήματα να διατεθούν:

1. Στον Σύλλογο Φίλων Παιδιών με Καρκίνο "Ελπίδα".

Σας ευχαριστούμε που στέκεστε πλάι μας στο όραμά μας για τη δημιουργία μιας ανοιχτής σχολικής κοινότητας, όπου οι μαθητές θα γεύονται τη χαρά του εθελοντισμού και το σχολείο θα βρίσκεται κοντά στις ανάγκες των ευπαθών ομάδων της κοινωνίας μας.

Πολλές ευχές για καλή χρονιά, υγεία, αισιοδοξία και πρόοδο!

Στον παρακάτω σύνδεσμο μπορείτε να παρακολουθήσετε βίντεο από τη δράση μας.